Strona wykorzystuje pliki cookies! Pozostając na naszej stronie wyrażasz zgodę na używanie cookies. W innym przypadku zmień ustawienia przeglądarki. Jednak wtedy nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu
Polish Danish English German Norwegian Russian Swedish

Turnusy Sanatoryjne NFZ

Aby przyjechać do naszego uzdrowiska poprzez częściową refundację kosztów z Narodowego Funduszu Zdrowia, należy zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu, z prośbą o wystawienie skierowania na leczenie uzdrowiskowe - zgodnie z występującym schorzeniem. Poniżej podajemy tabelę zawierającą wysokość częściowej odpłatności za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym: (podstawa prawna Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 sierpnia 2012r.)

STANDARD I sezon rozliczeniowy
od 1.10 do 30.04
II sezon rozliczeniowy
od 1.05 do 30.09
I A - pokój jednoosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 28,80 36,10
B - pokój jednoosobowy w studiu 23,00 33,00
II pokój jednoosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 22,00 29,30
III A - pokój dwuosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 17,30 24,10
B - pokój dwuosobowy w studiu 14,60 22,00
IV pokój dwuosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 12,50 17,30
V A - pokój wieloosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 11,00 zł 13,10
B - pokój wieloosobowy w studiu 10,50 12,00
VI pokój wieloosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 9,40 zł 10,50

Ważne informacje dla kuracjusza:

 • Pobyt w szpitalu/ sanatorium uzdrowiskowym rozpoczyna się od godz. 14.00 pierwszego dnia, a kończy o godz. 12.00 ostatniego dnia pobytu określonego w skierowaniu. Wyżywienie w dniu przyjazdu rozpoczyna się obiadem, natomiast kończy się śniadaniem dnia ostatniego.
 • Za niewykorzystane posiłki w dniu przyjazdu i wyjazdu nie przysługuje suchy prowiant. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu do godz. 22:00 ( bez wyżywienia) w ostatnim dniu turnusu (możliwe tylko w przypadkach, jeśli na dany pokój nie jest dokonana żadna rezerwacja. Odpłatność wynosi 40,00 zł.
 • Pacjenci przyjeżdżający do Uzdrowiska powinni posiadać ze sobą wydane przez uprawnioną instytucję imienne skierowanie wraz z obowiązującą dokumentacją lekarską, legitymacją ubezpieczeniową, dowodem osobistym oraz zapasem leków stale przyjmowanych na cały okres pobytu.
 • Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. nie prowadzi rezerwacji miejsc, pokoje są przydzielane w dniu przyjazdu.
 • Rejestracja pacjentów odbywa się w recepcjach obiektów. Po załatwieniu formalności pacjent otrzymuje przydział pokoju. Samowolna zmiana pokoju jest niedozwolona.
 • Pacjent zobowiązany jest do uiszczenia częściowej odpłatności sanatoryjnej w recepcji obiektu (nie dotyczy pobytów ze skierowaniem na oddział szpitalny) oraz opłaty klimatycznej w kwocie 4,00 zł dziennie najpóźniej w drugiej dobie pobytu.
 • Zwolnienie z opłat w sanatorium dla dorosłych przysługuje: pracownikom związanym z produkcją wyrobów zawierających azbest na podstawie odrębnych przepisów, dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, a jeśli kształcą się dalej - do ukończenia lat 26, dzieciom niepełnosprawnym w znacznym stopniu - bez ograniczenia wieku, a także dzieciom uprawnionym do renty rodzinnej
 • W przypadku rezygnacji z leczenia uzdrowiskowego przed rozpoczęciem leczenia, skierowanie należy bezzwłocznie zwrócić do Oddziału Funduszu
 • W momencie rozpoczęcia turnusu każdemu pacjentowi przysługuje 1 ręcznik kąpielowy. Wymiana ręczników i pościeli nie przysługuje. W przypadku chęci wymiany ręcznika bądź pościeli kuracjusz zobowiązany jest uiścić opłatę zgodnie z zarządzeniem wewnętrznym Zarządu Spółki nr 34/2009 wg obowiązujących stawek:
  • Ręcznik- 2,00 zł
  • Poszewka mała- 2,00 zł
  • Poszwa- 3,00 zł
  • Prześcieradło- 2,00 zł
 • Istnieje możliwość zakupu pakietu telewizyjnego Moja TV- cena za turnus 70 zł zgodnie z umową podpisaną z operatorem.
 • Czajniki znajdują się na korytarzach. Istnieje możliwość wypożyczenia czajnika za odpłatnością w kwocie 15 złotych za turnus zgodnie z zarządzeniem wewnętrznym Zarządu Spółki nr 5/2014. Pobierana jest kaucja za wypożyczenie czajnika w kwocie 10,00 zł.
 • Zakwaterowanie małżeństw w pokojach 2 osobowych odbywa się tylko w przypadku dostepnych pokoi w momencie przyjazdu kuracjuszy. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. nie gwarantuje zakwaterowania małżeństw razem w pokojach 2 osobowych
 • Za nieuzasadnione, nieterminowe wyjazdy i przyjazdy pacjentów NFZ, obowiązuje odpłatność zgodnie z zarządzeniem wewnętrznym Zarządu Spółki nr 20/2015. Opłata dotyczy również przepustek, po uzyskaniu zgody lekarza prowadzącego i wynosi:
  • Kuracjusz sanatoryjny - 74.00 zł brutto
  • Kuracjusz szpitalny (dorośli) - 86.00 zł brutto
  • Kuracjusz szpitalny (dzieci) - 90.00 zł brutto

Oferty specjalne

Pakiet Relaksacyjna Jesień
Pakiet Relaksacyjna Jesień
Pakiet Złota Jesień
Pakiet Złota Jesień
Pobyt Świąteczno - Sylwestrowy - PERŁA BAŁTYKU
Pobyt Świąteczno - Sylwestrowy - PERŁA BAŁTYKU
Pobyt Świąteczny - MUSZELKA
Pobyt Świąteczny - MUSZELKA
Pobyt Świąteczny - PERŁA BAŁTYKU
Pobyt Świąteczny - PERŁA BAŁTYKU
Pobyt Świąteczno - Sylwestrowy - MUSZELKA
Pobyt Świąteczno - Sylwestrowy - MUSZELKA
Pobyt Sylwestrowy MUSZELKA
Pobyt Sylwestrowy MUSZELKA